Blockwise Panchayat wise list of Panch

[ Kargil | TSG | Sankoo | Shakar-Chiktan | Shargole | Taisuru | Zanskar | Lungnak | Drass ]

S.No & Name of Panchayat S. No. S.No & Name of Panch Constituency Name of Winner Candidate Party Affiliation Remarks
1. KARGIL BLOCK    
KG-1-MINJI 1 1-Minji/Gramthang-I Maryam Bi  D/O Mohd Hassan R/O Minjee - UN-OPPOSED
2 1-Minji/Goma Minji-II Mohd Hassan S/O Gh. Mehdi R/O Minjee - UN-OPPOSED
3 1-Minji-III Mohd Ibrahim   S/O Haji Ali  R/O Minjee - ELECTED
4 1-Minji-IV  Hawa Bi  D/O Fida Hussain R/O Minjee - ELECTED
5 1-Minji-V Mohd Ali S/O Mohd Qasim R/O Minjee - ELECTED
6 1-Minji Gound-VI Mohd Hussain S/O Gh.Hussain R/O Minjee - UN-OPPOSED
KG-2-SHILIKCHAY 1 2-Shilikchay-I Sakina Banoo  W/O  Abdul Rehman  R/O Shilkchay - UN-OPPOSED
2 2-Shilikchay-II Mohd Ishaq S/O Mohd Mussa  R/O Shilikchay - UN-OPPOSED
3 2-Shilikchay-III Mohd Yaqoob S/O Mohd Moosa  R/O Shilikchay - ELECTED
4 2-Shelikchay / Baithang-IV Chocho Zohra Khatoon  W/O Mohd Kazim R/O Shilikchay - ELECTED
5 2-Shilikchay/Hundurman Mal-V Haji Mussa S/O Abdullah Khan  R/O Shilikchay - UN-OPPOSED
6 2-Shilikchay/Hundurman Broq-VI Mohd Mussa S/O Mohd Baqir  R/O Shilikchay - UN-OPPOSED
KG-3-CHOSKORE 1 3-Choskore/Archoo Yukstrang-I Amina Banoo W/O Mohmad Hussain R/O Archu Choskore - UN-OPPOSED
2 3-Choskore/Archo Gongstrang-II Mohd Hussain S/O Gh. Mehdi R/O Archu Choskore - UN-OPPOSED
3 3-Choskore/Gongkha-III Mohd Jawad S/O Anayat Ali R/O Gongkhala  - UN-OPPOSED
4 3-Choskore/Lobar-IV Zeenab  W/O Mohd Sayeed R/O Lobar Choskore  - UN-OPPOSED
5 3-Choskore/Chapring Kaskarik-V Mohd Hussain S/O Hadi Ali R/O Chabring Choskore - UN-OPPOSED
6 3-Choskore/Rongo Thangbo-VI Ilyas S/O Mohd Mussa R/O Rongo  Choskore. - UN-OPPOSED
6 3-Choskore Doks-VII Mohd Yousf S/O Gh.Raza R/O Doks Choskore. - UN-OPPOSED
7 3-Choskore/Gawoolo Starga-VIII Mohd Abass S/O Mohd Ali  R/O Gawolo Choskore - UN-OPPOSED
KG-4-CHOSKORE 1 4-Choskore/Grong-I Zakiya Banoo W/O Gh. Mohd R/o Grong Choskore - UN-OPPOSED
2 04-Choskore/Grong-II Bashir S/O Haji Ibrahim R/O Grong Choskore - UN-OPPOSED
3 04-Choskore/Mutrik-III Mohd Ali S/O Akhon Mohd Abass R/O Mutrik Choskore - UN-OPPOSED
4 04-Choskore/Mutrik-IV Husnia Banoo D/O Akh. Hussain R/O Mutrik Choskore - UN-OPPOSED
5 04-Choskore/Gongkha-V Mohd Ali S/O  Gh. Mehdi R/O Gonkha Choskore - UN-OPPOSED
6 04-Choskore/Stikchay-VI Mohd Javed S/O Mohd jaffar R/O Stikchay Choskore  - UN-OPPOSED
7 04-Choskore/Stikchay-VII Batool W/O Mohd Yasin R/O Stikchay Choskore - UN-OPPOSED
8 04-Choskore/Chutuk-VIII Mohd Hussain H/O Amina R/O Chutuk Choskore - UN-OPPOSED
9 04-Choskore/Chutuk-IX Mohd Ali S/O Mohd Hussain R/O Chutuk Choskore - UN-OPPOSED
KG-5-SAPI 1 05-Sapi/Gongyul-I Padma yanskith W/O Punchok R/O Sapi. - UN-OPPOSED
2 05-Sapi/Baltikhar-II Tashi  Wangyal S/O Namgyal R/O Sapi. - UN-OPPOSED
3 05-Sapi/Marpoyoul-III Mohd Yousuf H/O Sakina R/O Sapi. - UN-OPPOSED
4 05-Sapi/Marpoyoul-IV Tsering Palmo W/o Tsering Dorjay R/o Sapi - UN-OPPOSED
5 05-Sapi/Changyoul-V Namgyal Tashi S/O Nawang Stanzin R/O Sapi. - UN-OPPOSED
6 05-Sapi/Changyoul-VI Mohd Ibrahim S/O Mohd Hussain R/O Sapi - UN-OPPOSED
KG-6-BATAMBIS 1 06-Batambis/Grong-I Jamila W/O Mohd Ali R/O Batambis - UN-OPPOSED
2 06-Batambis/Kukula-II Mohd Hassan S/O Mohd Hussain R/O Kakula Batambis - UN-OPPOSED
3 06-Batambis/Broq-III Mohd Hussain S/O Haji Gh. Mehdi R/O Brooq Batambis - UN-OPPOSED
4 06-Batambis/Farole -IV  Fatima Bano W/O Mohd Jaffer R/O Farol Batambis - UN-OPPOSED
5 06-Batambis/Chechela-V Mohd Hussain S/O Haji Qasim  R/O Farqa Batambis - UN-OPPOSED
6 06-Batambis/Farka-VI Mohd Baqir S/O Haji Mohd Hussain R/O Farka Batambis - UN-OPPOSED
KG-7-YOURBALTAK-A 1 07-Yurbaltak/Grongstod-I Fatima W/O Mohd Akbar R/O Yourbaltak Grongstod - UN-OPPOSED
2 07-Yurbaltak/Grongrkil-II Akbar Ali S/O Mohd Hussain R/O Yourbaltak Grongskil - UN-OPPOSED
3 07-Yurbaltak/Grongjuk-III Mohd Ali S/O Mohd Jaffar R/o Yourbaltak Grongjuk - ELECTED
4 07-Yurbaltak/Shagaran-IV Hakima W/O Habibullah R/O Shagaran yourbaltak - UN-OPPOSED
5 07-Yurbaltak/Grongstod Biama-V Mohd Hassan S/O Ali Raza R/O Grongstod Beima Yourbaltak  - UN-OPPOSED
6 07-Yurbaltak/  Grongjuk Biama-VI  Ali Ghulam S/O Gh. Mehdi R/O Grongjuk Beima Yourbaltak  - UN-OPPOSED
7 07-Yurbaltak/Thangjuk-VII Sakina D/o Mohd Raza R/O Thangjuk Yourbaltak - UN-OPPOSED
8 07-Yurbaltak/Bongsik-VIII Mohd Hassan S/O Haji Abass R/O Bongsik Yourbaltak - UN-OPPOSED
9 07-Yurbaltak/Fiker-IX Abdul Hamid S/O Gh. Hussain R/o Fiker Yourbaltak - UN-OPPOSED
KG-8-YOURBALTAK-B 1 08-Yurbaltak/Yarkin Doks-I Zakiya W/O Mohd Baqir R/O Yeken Doks Yourbaltak  - UN-OPPOSED
2 08-Yurbaltak/Latoskit (Grong Doks)-II Mohd Hussain S/O Haji Gh. Mohd R/O Latoskit Grong Yourbaltak - UN-OPPOSED
3 08-Yurbaltak/Doks-III Hassanain S/O Mohd Hussain R/O Doks Yourbaltak - UN-OPPOSED
4 08-Yurbaltak/ Staing Zgopilanger -IV Fatima D/O GH. Mohd R/O Staingzgopilanger Yourbaltak - UN-OPPOSED
5 08-Yurbaltak/Sharbat-Gund-V Zakir Hussain S/O Kacho Mohd R/O Sharbat Gund Yourbaltak - UN-OPPOSED
6 08-Yurbaltak/Gialsa-VI Mohd Sharif S/O Haji Ali Hussain R/O Gialsa Yourbaltak - UN-OPPOSED
7 08-Yurbaltak/Zgangzur Staing Thang-VII Haji Mohd Hassan S/O Sheikh Ghulam Haider R/O Zgangzur Staing thang - UN-OPPOSED
8 08-Yurbaltak/Grongskil  staing Tevar-VIII Mohd Hussain S/O Ali Mohd R/O Grongskil Staing - UN-OPPOSED
KG-9-AKCHAMAL 1 09-Akchamal/Yukma-I Zainab Banoo W/O Mohd Amin R/o Yokma Akchamal - UN-OPPOSED
2 09-Akchamal/Grongma-II Mohd Hussain S/O Haji Gh. Haider R/O Grongma Akchamal - UN-OPPOSED
3 09-Akchamal/Freth-III Ibrahim S/O Hussain Khan R/O Freth Akchamal - UN-OPPOSED
4 09-Akchamal/Farma-IV Nargis Banoo D/O Haji Issa R/O Farma Akchamal  - UN-OPPOSED
5 09-Akchamal/Rong-V Mohd Amin S/O Sheikh Gh Hussain R/O Rong Akchamal  - ELECTED
6 09-Akchamal/Mangbore-VI Haji Mohd Ali S/O Haji Gh. Ali R/O Mangbore Akchamal - UN-OPPOSED
KG-10-TUMAIL 1 10-Tumail/Grong-I Zahra W/O Abul Hassan R/O Grong Tumail - UN-OPPOSED
2 10-Tumail/Gongyur-II Ak. Mohd Ali S/O Haji Mohd R/O Grongyoor Tumail - UN-OPPOSED
3 10-Tumail/Gongyur-III Gh. Mohd S/O Gh. Raza R/O Grongyoor Tumail - UN-OPPOSED
4 10-Tumail/Gatoo-IV Fatima D/O Haji Ali R/O Gatto Tumail - ELECTED
5 10-Tumail Colony-V Akhon Mohammad S/O Mussa Mohd R/O  Tumail Colony - UN-OPPOSED
6 10-Tumail Colony-VI Mohd Akbar S/O Abu Tamama  R/O Tumail Colony  - Subjudiced in Hon'ble High Court under OWP No.707/2011,
KG-11-BARCHAY 1 11-Barchay/Yukma Doks-I Kulsum W/O Ahmad Ali R/O Yokma Doks Barchay - UN-OPPOSED
2 11-Barchay/Gongma Doks-II Mohd Akbar S/o Ghulam Mohd R/O Gongmadoks Barchay - UN-OPPOSED
3 11-Barchay/Chumorik marzil-III Jaffar Ali Khan S/O Kacho Ali Sher Khar R/O Chumarik Marzil Barchay - UN-OPPOSED
4 11-Barchay/Kundchad Wachan-IV Nargis W/O Mohd Ali R/O Kunchan Wachan Barchay - UN-OPPOSED
5 11-Barchay/Zangkha-V Mohd Yaseen S/o Haji Gh. Mohd R/O Zangkha Barchay - UN-OPPOSED
6 11-Barchay/Zangkha-VI Haji Hussain S/O Shiekh Mohd R/O ZangKha Barchay - UN-OPPOSED
KG-12-APATI 1 12-Apati/Thango-I Hamida W/O Mohd Hussain R/o Thango Apati - UN-OPPOSED
2 12-Apati/Thangjuk-II Mohd Hussain S/O Mohd Issa R/O Thangjuk Apati - UN-OPPOSED
3 12-Apati-III Haji Ali S/O Ghulam Hussain R/O Apati - UN-OPPOSED
4 12-Apati-IV Hakima W/O Mohd Hussain R/O Apati - UN-OPPOSED
5 12-Apati/Yukma Garpong-V Mohd Qasim S/O Haji Yousuf R/O Yokma Garpong Apati - UN-OPPOSED
6 12-Apati/Yukma Garpong-VI Mukhtar Hussain S/O Mohd Ali R/O Yokma Garpong Apati - UN-OPPOSED
7 12-Apati/Gongma Garpong-VII Mustafa S/o Gh. Hussain R/O Gongma Garpong Apati - UN-OPPOSED
8 12-Apati/Spangjuk-VIII Akhone Mohd Ali S/O Akhon Abass R/O Spangjuk Apati - UN-OPPOSED
KG-13-LALUNG 1 13-Lalung/Grongjuk-I Kuloo W/O Hussain R/O Grongjuk Lalung. - UN-OPPOSED
2 13-Lalung/Grongjuk-II Issa S/O Ghulam R/O Grongjuk Lalung. - UN-OPPOSED
3 13-Lalung/Nangkhar-III Hassan S/O Ibrahim R/O Nangkhar Lalung. - UN-OPPOSED
4 13-Lalung/Nangkhar-IV Roqia  W/O Raza R/O Nangkhar Lalung. - UN-OPPOSED
5 13-Lalung/Grongstod-V Mohd S/O Ishaq R/O Grongjuk Lalung. - UN-OPPOSED
6 13-Lalung/Grongstod-VI Mohd Ibrahim S/o Mohd R/O Grongstod Lalung. - UN-OPPOSED
KG-14-SILMO 1 14-Silmo/Lamboo-I Zahra W/O Ghulam Rasool R/O Lamboo Silmo. - UN-OPPOSED
2 14-Silmo/Grong-II Liyaqat Ali Khan S/O Haji Gh. Haider R/O Grong Silmo. - UN-OPPOSED
3 14-Silmo/Powoo-III Mussa Khan S/O Mohd Ali R/O Powoo Silmo. - UN-OPPOSED
4 14-Silmo/Sabuchay Admgrong-IV Roqiya Banoo W/O Ghulam R/O Sabuchay Silmo. - UN-OPPOSED
5 14-Silmo/Baltum-V Mohd Ibrahim S/O Mehdi R/O Baltum Silmoo - UN-OPPOSED
6 14-Silmo/Baltum-VI  Mohd Mussa S/O Ghulam Mohd R/O Baltum Silmo. - ELECTED
7 14-Silmo/Lakha-VII Zahra W/O Mohd Issa R/O Lakha Silmo. - UN-OPPOSED
8 14-Silmo/Batalik-VIII Mohd Ishaq S/O Abdul Hussain R/o Batalik Silmo. - UN-OPPOSED
9 14-Silmo/Yukmathang Dangal-IX Mohd Hussain S/O Issa Ali R/o Yokmathang Silmo - UN-OPPOSED
KG-15-CHULICHAN 1 15-Chulichan/Tahli Sharchy-I Amina W/O Mohd Sadiq R/O Sharchay Chulichan. - UN-OPPOSED
2 15-Chulichan/Indus Sharchay-II Mohd Ismial S/O Mohd Ibrahim R/O Sharchay Chulichan. - UN-OPPOSED
3 15-Chulichan/Grongstod-III Shakur Ali S/O Abdul Rahim R/O Grongstod Chulichan. - UN-OPPOSED
4 15-Chulichan/Gonngskil-IV Salma W/O Mohd Ishaq R/O Grong skil Chulichan. - UN-OPPOSED
5 15-Chulichan/Dus-V Mohd Hussain S/O Haji Abdullah R/O Dass Chulichan. - UN-OPPOSED
6 15-Chulichan/Grongjuk-VI Mohd Ismail S/O Gh. Mohd R/O Grongjuk Chulichan. - UN-OPPOSED
KG-16-GARKOON 1 16-Garkoon-I  Tsering Dolkar W/O Tashi Angdus R/O Garkone - ELECTED
2 16-Garkoon-II Tsering Wangdus S/O Dorjay Namgial R/O Garkone. - ELECTED
3 16-Garkoon/Gargardoo-III  Haji Mohd Ali S/O Ghulam Rasool R/O Gargardoo.  - ELECTED
4 16-Garkoon/Gargardoo-IV Ishay Dolma W/O Tashi Phel R/O Gargardoo. - UN-OPPOSED
5 16-Garkoon/Darchiks-V Tsewang Muroop S/O Kunchok Tsering R/O Darchiks. - UN-OPPOSED
6 16-Garkoon/Sanachay-VI  Lobzang Norboo S/O Tsering Wangyal R/O Sanachay - UN-OPPOSED
KG-17-KARKITCHOO 1 17-Karkitchoo-I Guldana W/O Mohd Hussain R/O Karkitchoo  - ELECTED
2 17-Karkitchoo-II Qasim S/O Jaffar R/O Karkitchoo  - UN-OPPOSED
3 17-Karkitchoo-III Fida Ali S/O Haji Hussain R/O Karkitchoo - ELECTED
4 17-Karkitchoo-IV  Leela W/O Abdul Rehman R/O Karkitchoo - ELECTED
5 17-Karkitchoo/Latoo-V  Asgar Ali S/O Abdul Hussain R/O Latoo - UN-OPPOSED
6 17-Karkitchoo/Latoo-VI  Hashim S/O Mehdi R/O Latoo - UN-OPPOSED
KG-18-HARDASS 1 18-Hardass/Gund-I Hajira Banoo W/O Gh. Abass R/O Gund Hardass - UN-OPPOSED
2 18-Hardass/Gund-II Ghulam Mohd S/O Haji Mehdi R/O Gund Hardass - ELECTED
3 18-Hardass/Thang-III Mohd Ali S/O Mehdi R/O Thang Hardass - ELECTED
4 18-Hardass/Thang-IV Fatima Banoo D/O Jaffer R/O Thang Hardass  - UN-OPPOSED
5 18-Hardass/Thang-V Manzoor Ali S/O Mohd Ismail R/O Thang Hardass - ELECTED
6 18-Hardass/Grongjuk-VI Ghulam Mohd S/O Ali R/O Grongjuk Hardass - ELECTED
7 18-Hardass/Kharool - VII Mohd Hassan S/O Haji Haider R/O Kharol Hardass   - ELECTED
KG-19-CHANIGOUND 1 19-Chanigund/Saburaydas-I Razia Banoo D/O Ghulam Haider R/O Chanigund - UN-OPPOSED
2 19-Chanigund/Throngos-II Gh. Mohd S/O Haji Ghulam Hassan R/O Throngos Chanigund - UN-OPPOSED
3 19-Chanigund/Badogrong-III Haji Ali S/O Mahuddin R/O Badagrong Chanigund    - UN-OPPOSED
4 19-Chanigund/Badogrong-IV Halima D/O Akhone Haider R/O Badagrong Chanigund   - UN-OPPOSED
5 19-Chanigund/Shalopa-V  Nissar Hussain S/O Gh. Mohd R/O Shalopa Chanigund      - ELECTED
6 19-Chanigund/Gial-ali-VI Asgar Ali S/O Gh. Rahim R/O Gial-ali Chanigund     - UN-OPPOSED
7 19-Chanigund/ Munthang-VII Mohd Hassan S/O Gh. Mehdi R/O Munthang Chanigund - UN-OPPOSED
KG-20-BADGAM 1 20-Badgam/Haral-I Khatija W/O Qurban Ali R/O Haral Badgam - UN-OPPOSED
2 20-Badgam-II Haji Asgar S/O Haji Gh. Hussain R/O Badgam - ELECTED
3 20-Badgam-III Mohd S/O Qurban  R/O Badgam  - UN-OPPOSED
4 20-Badgam/Khunda-IV Zehra W/O Hassan R/O Khunda Badgam      - UN-OPPOSED
5 20-Badgam/Majadass-V Mohd Ibrahim S/O Haji Raza R/O Majdas Badgam        - UN-OPPOSED
6 20-Badgam/Majadass-VI Asgar S/O Haji Ibrahim R/o Majdas Badgam - UN-OPPOSED
2. TRESPONE, SALISKOTE GUND MANGALPORE BLOCK
KG-21-G.M.PORE A 1 21-G.M. Pore /Youkma Kroon-I Zainab W/O Mohd Ali R/O Yokma Kroon G.M. Pore - UN-OPPOSED
2 21-G.M. Pore/ Youkma Kroon-II Haji Hassan S/O Qasim R/o Yokma Kroon G.M. Pore - UN-OPPOSED
3 21-G.M. Pore /Malakhore-III Akhone Tahir S/o Akhone Akbar R/O Malakhore G. M. Pore - UN-OPPOSED
4 21-G.M. Pore/ Shakhok-IV Fatima W/O Mohd Baqir R/o Shakhok G.M. Pore - UN-OPPOSED
5 21-G.M. Pore/ Youkma Horlam-V Jaffar Ali S/o Mohd Hussain R/O Yokma Horlam G. M. Pore - UN-OPPOSED
6 21-G.M. Pore/ Youkma Horlam-VI Sheikh Ibrahim S/O Mohd Ali R/O Yokma Horlam G. M. Pore - UN-OPPOSED
7 21-G.M. Pore/ Rahimthang-VII Mohd Hadi S/O Haider R/O Rahimthang G.M. Pore - UN-OPPOSED
8 21-G.M. Pore/ Rahimthang-VIII Mohd Hussain S/O Haji Abass R/O Rahimthang G.M. pore - UN-OPPOSED
KG-22-G.M.PORE B 1 22-G.M. Pore Gongma/ Horlam-I Nargis Banoo D/o Gh. Mohd R/O Gongma Horlam G.M. Pore - UN-OPPOSED
2 22-G.M. Pore/ Gongma Horlam-II Mehdi S/O Akhon Abdullah R/O Gongma Horlam G.M. Pore - UN-OPPOSED
3 22-G.M. Pore/ Youkma-III  Ayub S/o Gh Mohd R/o Yokma G.M.Pore - UN-OPPOSED
4 22-G.M. Pore/ Youkma-IV  Hajira Bahoo W/O Mirza R/O Yokma G.M. Pore - UN-OPPOSED
5 22-G.M. Pore/ Gound-V Mohd Saleh S/O Haji Mohd R/O Gond G.M Pore - UN-OPPOSED
6 22-G.M. Pore/ Gound-VI Mohd Hussain S/O Gh. Mehdi R/O Gond G.M Pore - UN-OPPOSED
7 22-G.M. Pore /Gaskhal-VII Ghulam Raza S/O Ibrahim R/O Gaskal G.M.Pore - UN-OPPOSED
8 22-G.M. Pore/ Gaskhal-VIII  Darvesh Ali S/O Akhon Abass R/O Gaskal G.M. Pore - UN-OPPOSED
KG-23-TAMBIS-A 1 23-Tambis/ Kukshow-I Hamida Banoo W/O Mohd Hanifa R/O Tambis - ELECTED
2 23-Tambis /Thang Kukshow II Gulzar Hussain S/O Mohd Amin R/O Tambi  - ELECTED
3 23-Tambis/ Oulsar Thagol-III  Mohd Hussain S/O Haji Jaffer R/O Tambis   - ELECTED
4 23-Tambis/ Chirgroung-IV  Fiza Banoo W/O Mohd Hassan R/O Tambis - UN-OPPOSED
5 23-Tambis/ Gatow-V  Ilyas Khan S/O Hatam Khan R/O Tambis - UN-OPPOSED
6 23-Tambis/ Groung-VI Gh. Mohd S/O Mohd Rahim R/O Tambis  - UN-OPPOSED
7 23-Tambis /Yokma Baltoo-VII Mohd Ali S/O Mohd Ismail R/O Tambis - UN-OPPOSED
KG-24-TAMBIS-B 1 24-Tambis/ Gongma-I  Marzia W/O Haji Jaffer R/O Tambis  - UN-OPPOSED
2 24-Tambis/ Gongma Baltoo-II Mohd Abass S/O Mohd Hussain R/O Tambis - ELECTED
3 24-Tambis/ Char Aba-III  Mohd Jalil S/O Mohd Ali R/O Tambis   - ELECTED
4 24-Tambis /Mirgroung-IV Soqrah Banoo W/O Mohd Hassan R/O Tambis - UN-OPPOSED
5 24-Tambis/ Murad Abad-V Liyaqat Ali S/O Mirza Khan R/O Tambis  - UN-OPPOSED
6 24-Tambis /Palday-VI Mohd Tohir S/O Ghulam Hassan R/O Tambis - ELECTED
KG-25-KANORE 1 25-Kanore-I Zainab Banoo W/O Mohd Hussain R/O Kanore - ELECTED
2 25-Kanore-II Mohd Hassan S/o Haji Mehdi R/O Kanore - UN-OPPOSED
3 25-Kanore-III Mohd Abass S/o Haji Haider R/O Kanore - UN-OPPOSED
4 25-Kanore-IV Archo Fatima W/o Mohd Hussain R/O Kanore - UN-OPPOSED
5 25-Kanore-V Ghulam Abass S/o Ghulam Raza R/O Kanore - ELECTED
  6 25-Kanore-VI Haji Abass S/o Haji Hussain R/O Kanore - UN-OPPOSED
KG-26-TRESPONE A 1 26-Trespone/Ranthak-I  Roquia W/o Syed Mohd SadiqR/O Ranthak Trespone - UN-OPPOSED
2 26-Trespone/ Ranthak-II Mohd Sadiq S/o Sheikh Ghulam Mohd R/O Ranthak Trespone - UN-OPPOSED
3 26-Trespone/ Sata-III Nissar Hussain S/o Ghulam Mehdi R/O Satta Trespone - UN-OPPOSED
4 26-Trespone/ Rgyalkhang-IV Fatima W/o Mohd Hassan R/O Rgyalkhang Trespone - UN-OPPOSED
5 26-Trespone /Rgyalkhang-V Gh. Murtaza S/o Ghulam Haider R/O Rgyalkhang Trespone - UN-OPPOSED
6 26-Trespone/ Gatow-VI Mohd Ibrahim S/o Mussa R/O Gato Trespone - UN-OPPOSED
7 26-Trespone /Groungstod-VII Roquia W/o Mohd Sadiq R/O Grongstot Trespone - UN-OPPOSED
8 26-Trespone/ Khargok-VIII Mohd Hassan S/o Fida Hussain R/O Khargok Trespone - UN-OPPOSED
9 26-Trespone/ Shagaran-IX  Mohd Raza S/o Haji Abass R/O Shagaran Trespone - UN-OPPOSED
10 26-Trespone /Zoothpithang-X Gh. Mohd S/o Haji Hussain R/O Zotpithang Trespone - UN-OPPOSED
KG-27-TRESPONE B 1 27-Trespone /Thangzoor-I Zahra D/o Gh Haider R/O Thangzur Trespone - UN-OPPOSED
2 27-Trespone /Thangzoor-II Mohd Ali S/o Ghulam Raza R/O Thangzur Trespone - UN-OPPOSED
3 27-Trespone /Zoothpithang-III Akbar Ali  S/o Ahmad Ali R/O Zotpithang Trespone - UN-OPPOSED
4 27-Trespone/ Mirkhore-IV  Haji Bi Leela W/o Syed Yousuf R/O Mirkhore Trespone - UN-OPPOSED
5 27-Trespone /Mirkhore-V Mirza S/o Mohd R/O Mirkhore Trespone - ELECTED
6 27-Trespone /Marpoothang-VI Mohd Hassan S/o Haji Tahir R/O Marpothang Trespone - UN-OPPOSED
7 27-Trespone/ Marpoothang-VII Roqia W/o Mohd Ali R/O Marpothang Trespone - UN-OPPOSED
8 27-Trespone/ Ganskhang-VIII Mohd Hussain S/o Ghulam Mohd R/O Gangskhang Trespone - UN-OPPOSED
9 27-Trespone/ Lungma-IX Mohd Hassan S/o Ghulam Mohd  R/o Lungma Trespone - UN-OPPOSED
10 27-Trespone/ Lungma-X Abdullah S/o Mohd yousuf R/O Lungma Trespone - UN-OPPOSED
KG-28-SALISKOOTE A 1 28-Saliskoote /Gatowpithang-I Leela Banoo D/O Mohd Ali R/O Gatothang Saliskote - UN-OPPOSED
2 28-Saliskoote/ Thang-II Haji Mohd Ali S/O Haji Hadi R/O Thang Saliskote - UN-OPPOSED
3 28-Saliskoote /Fotoopa-III Haji Mohd Hadi S/O Haji Ibrahim R/O Fotoopa Saliskote - UN-OPPOSED
4 28-Saliskote/ Gatowall-IV Fatima W/O Ghulam Abass R/O Gatowall Saliskote - UN-OPPOSED
5 28-Saliskote /Bargongpa-V Hadi Ali S/O Mohd Hussain R/O Bargong Pa Saliskote - UN-OPPOSED
6 28-Saliskote/ BarGongma-VI Mohd Murtaza S/O Mohd Abass R/O Gongma Saliskote - UN-OPPOSED
7 28-Saliskote/ Toloothang-VII Mohd Ismail S/O Haji Qasim R/O Toloothang Saliskote - UN-OPPOSED
8 28-Saliskote/ Bandoor-VIII Mohd Murtaza S/O Mohd Ishaq R/O Bandoor Saliskote - UN-OPPOSED
KG-29-SALISKOOTE B 1 29-Saliskoote/ Apo  Ali Rahim Pa-I Kulsum W/O Mohd Qasim R/O Apo Ali Rahim Pa Saliskote - UN-OPPOSED
2 29-Saliskoote/Pashi Thang-II Ghulam Mohd S/O Mirza Ali R/O Pashi Saliskote - UN-OPPOSED
3 29-Saliskoote/Thang Chan Pa-III Hassan S/O Akhon Ali R/O Thangchan Saliskote - UN-OPPOSED
4 29-Saliskoote/Marpodoks-IV Fatima Banoo W/O Mohd Yousuf R/O Marpodoks  Saliskote - UN-OPPOSED
5 29-Saliskoote/Youkma Pa-V Mohd Ibrahim S/O Mohd Ismail R/O Yokma Saliskote - UN-OPPOSED
6 29-Saliskoote/Lunjuk-VI Mohd Hassan S/o Ghulam Haider R/o Gonithang Saliskot - UN-OPPOSED
7 29-Salikoote/Goni Thang-VII Mohd Ali S/O Mohd Jaffar R/O Lunjuk Saliskote - UN-OPPOSED
8 29-Salikoote/Mirithang-VIII Syed Haider S/O Syed Hussain R/O Mirithang Saliskote - UN-OPPOSED
3. SANKOO BLOCK
KG-30-LANKARCHAY 1 30-Lankerchey/Youkma Gatoo-I                                             Saleema Banoo W/O Syed Hussain R/O Yokma Lankerchy - ELECTED
2 30-Lankerchey/Gatoo-II  Mohd Ali S/O Mohd Muslim R/O Gatoo Lankerchay. - ELECTED
3 30-Lankerchey/Grong-III Ahmad Hussain S/O Mohd Sadiq R/o Grong Lankerchay. - UN-OPPOSED
4 30-Lankerchey/Grong-IV  Mansoora D/O Ghulam Mohd R/O Grong Lankerchay  - ELECTED
5 30-Lankerchey/Danga-V Abdul Hussain S/O Akhon Mehdi R/O Danga Lankerchay - UN-OPPOSED
6 30-Lankerchey/Brok-VI Mohd Ismail S/O Mohd Ali R/O Brok Lankerchay  - ELECTED
7 30-Lankerchey/Zakhar-VII Hamida W/O Baqir R/O Zakhar Lankerchay   - UN-OPPOSED
8 30-Lankerchey/Thang-VIII Habibullah S/O Ghulam Hussain R/O Thang Lankerchay - UN-OPPOSED
9 30-Lankerchey/Narambi-IX Mohd Hassan S/O Mohd Sadiq R/O Narambi Lankerchay - UN-OPPOSED
KG-31-FAROONA 1 KG-31-Faroona / Grong Choskur -I  Zakiya Banoo D/o Mohd Hussain R/O Grong Faroona - UN-OPPOSED
2 KG-31-Faroona /Doks-II Mohd Yaseen S/O Mohd Jaan R/O Doks Faroona. - UN-OPPOSED
3 KG-31-Faroona /Gatoo-III Abdul Qasim S/O Haji Mohd R/O Gatoo Faroona   - UN-OPPOSED
4 KG-31-Faroona/ Yulstot-IV Saidiqa Banoo W/O Ghulam Haider R/O Yulstot Faroona - UN-OPPOSED
5 KG-31-Faroona /Khachan-V Mohd Yaseen S/O Mohd Amin R/O Khachan Faroona. - ELECTED
6 KG-31-Faroona/Skinmarchey-VI Mohd Jaffar S/O Ghulam Hussain R/O Skinmarchay Faroona - UN-OPPOSED
KG-32-UMBA 1 KG-32 /  Umba Massar/Youljuk -I Zainab W/O Mohd Hussain R/O Masar Umba - UN-OPPOSED
  2 KG-32/ Umba Shilabar-II Gh.Mohd S/O Ibrahim R/O Shilabar Umba  - UN-OPPOSED
  3 KG-32/ Umba Mud-III Mohd Hussain S/O Gh. Mehdi R/O Mud Umba - UN-OPPOSED
  4 KG-32/Umba-IV Archo Sureeya D/O Aga Syed Hashim R/O Umba - UN-OPPOSED
  5 KG-32/ Umba Yakza-V Ali Mohd S/O Mohd Mussa R/O Yakza Umba  - UN-OPPOSED
  6 KG-32/ Umba Malikbar-VI Mohd Hussain S/O Gh. Mohd R/O Malikbar Umba - UN-OPPOSED
  7 KG-32/ Umba Malikbar-VII Ali S/O Shiekh Ismail R/O Malikbar Umba - UN-OPPOSED
KG-33-STAKPA 1 KG-33-Stakpa/-Shatoo - I Maryam Bee W/O Asgar Ali R/O Shatoo Stakpa. - UN-OPPOSED
2 KG-33- Stakpa /Gongsoo - II Mohd Hadi S/O Gh. Abass R/O Gongsoo Stakpa - UN-OPPOSED
3 KG-3-Stakpa/ Gongsoo-III Mohd Hassan S/O Ismail R/o Gongsoo Stakpa.   - ELECTED
4 KG-33- Stakpa/ Yuksoo - IV Hamida Banoo D/O Mohd Ali R/O Yuksoo Stakpa. - UN-OPPOSED
5 KG-33-Stakpa/-Mangbur - V Mussa S/O Mohd Ibrahim R/O Mangbor Stakpa. - UN-OPPOSED
6 KG-33- Stakpa/-Yuljuk-VI Mohd Jaffar S/O Ibrahim R/O Yuljuk Stakpa        - ELECTED
KG-34-THASGAM-THUINA A 1 KG-34- Thasgam-Thuina/ Hamri-I Hajira W/O Mohd Ali R/O Hamri Thasgam. - UN-OPPOSED
2 KG-34- Thasgam Thuina/ Hamri-II Mohd Ali S/O Ghulam Abass R/O Hamri Thasgam. - UN-OPPOSED
3 KG-34- Thasgam thuina/ Thang-III Mohd Ali S/O Mohd Ibrahim R/O Thasgam. - UN-OPPOSED
4 KG-34- Thasgam Thuina /Gund-IV Hamida D/O Ghulam Haider R/O Gund Thasgam. - UN-OPPOSED
5 KG-34 - Thasgam Thuina/ Baroo-V Asgar Ali S/O Mohd Abdullah R/O Thasgam.  - ELECTED
6 KG-34/ Thasgam Thuina/ Lonjing-VI Mohd Baqir S/O Gh. Hassan R/O Lonjing Thasgam. - ELECTED
7 KG-34- Thasgam Thuina /Shagaran-VII Haji Hassan S/O Ali Rahim R/O Shagaran Thasgam - ELECTED
8 KG-34- Thasgam Thuina/ Lhalong-VIII Shiekh Mohd Hassan S/O Haji Ghulam Ali R/O Lhalong Thasgam.     - ELECTED
KG-35-K.KHAR 1 35/Karchey Khar-I Marzia W/O Habibullah R/O K.Khar. - UN-OPPOSED
2 35-Karchey Khar-II Mohd Ali S/O Mohd Hussain R/O K.Khar. - UN-OPPOSED
3 35-Karchey Khar-III Mohd Hassan S/O Mohd Issa R/O K.Khar - UN-OPPOSED
4 35-Karchey Khar-IV Zahra W/O Mohd Hussain R/O K.Khar.     - UN-OPPOSED
5 35-Karchey Khar-V Mohd Mustafa S/O Mohd Ibrahim R/O K.Khar. - UN-OPPOSED
6 35-Karchey Khar /Stainkung-VI Ghulam Mehdi S/O Ghulam Haider R/O Stainkung K.khar. - UN-OPPOSED
7 35-Karchey Khar/Stainkung-VII Mohd Hussain S/O Sheikh Ghulam Ali R/O Staingkung K.Khar. - UN-OPPOSED
KG-36-THASGAM/THUINA B 1 36-Thasgam Thuina /-Shakspong Akhonpa-I Sogra Banoo W/O Mohd Baqir R/O Shakspong Thasgam - UN-OPPOSED
2 36-Thasgam Thuina/ Gatoo Khor-II  Mohd Hussain S/O Mohd Jaffar R/O Gatokhor Thasgam - UN-OPPOSED
3 36-Thasgam Thuina /Yukma Khor-III Mohd Hadi S/O Mohd Hussain R/O YokmaKhor Thasgam - UN-OPPOSED
4 36-Thasgam  thuina/ Thuina-IV Sakina Banoo W/O Mohd Ali R/O Thasgam - ELECTED
5 36-Thasgam  Thuina/Thuina-V Mohd Mussa S/O Ali Hassan R/O Thasgam - UN-OPPOSED
6 36-Thasgam Thuina /Thuina-VI Mohd Tahir S/O Ghulam Mohd R/O Thasgam. - UN-OPPOSED
7 36-Thasgam Thuina/Thuina-VII Mohd Ibrahim S/O Abass R/O Thasgam.      - ELECTED
KG-37-THANG DUMBUR 1 37-Thangdumbur/Freth-I  Roqiya Banoo S/O Mohd Hussain  R/O  Fraith   Thangdumbur - UN-OPPOSED
2 37-Thangdumbur/Chumikchan-II Haji Ibrahim S/O Mohd Rozee R/O Chumikchan Thangdumbur  - UN-OPPOSED
3 37-Thangdumbur/Chumikchan-III Haji Ibrahim S/O Mohd Ali R/O Chumikchan Thangdumbur        - UN-OPPOSED
4 37-Thangdumbur/Khalamarpo-IV Vacant - Subjudiced in Hon'ble High Court under OWP No.625/2011, regarding delemitation.
5 37-Thangdumbur /Dumbur- V Mohd Toha S/O Mohd Hassan R/O Dumbur Thangdumbur - UN-OPPOSED
6 37-Thangdumbur /Dumbur- VI Mohd Ali S/O Ghulam Raza R/O Dumbur Thangdumbur     - UN-OPPOSED
7 37-Thangdumbur /Dumbur- VII Nargis Banoo W/O Mohd Kazim R/O Dumbur Thangdumbur - UN-OPPOSED
8 37-Thangdumbur - VIII Habibullah S/O Ali Raza  R/O Ralam Thangdumbur  - UN-OPPOSED
9 37-Thangdumbur/Dumbur - IX Khadim Hussain S/O Mohd Sadiq R/O Dumbur Thangdumbur    - UN-OPPOSED
10 37-Thangdumbur/Dumbur - X Sadiq Ali S/O Mohd Yousuf R/O Chechesna Thangdumbur       - UN-OPPOSED
KG-38-N.KUSSAR 1 38-N.Kusar/.Nagma Gongma-1 Archo Maryam W/O Mohd Kazim R/O Gongma N- Kussar - UN-OPPOSED
2 38-N.Kusar/Nangma Yukma -II Haji Ali S/O Ismail R/O Nagma Yokma N- Kussar - UN-OPPOSED
3 38-N.Kusar/.Kusar -III Abdul Hussain S/O Ghulam Mohd R/O N-Kussar - UN-OPPOSED
4 38-N.Kusar/Kussar - IV Sadiqa Banoo D/O Mohd Hussain R/O N-Kussar - UN-OPPOSED
5 38-N.Kusar/Lamphat - V Mohd Baqir S/O Mohd Issa R/O Lamphat N-Kussar - UN-OPPOSED
6 38-N.Kusar/Naqpochoo - VI Mehboob Hussain S/O Haji Nazar Ali R/O Nakpochoo N-Kussar - UN-OPPOSED
KG-39-BARSOO 1 39-Barsoo/ Purkechey-I Fatima Banoo W/O Mohd Hadi R/O Purkechey Barsoo. - UN-OPPOSED
2 39-Barsoo/ Purkechey-II Mohd Ali S/O Ghulam Ali R/O Purkechay Barsoo  - UN-OPPOSED
3 39-Barsoo/ Singrong-III Fazil Ali S/O Ghulam Haider R/O Singrong Barsoo - UN-OPPOSED
4 39-Barsoo/ Lababs-IV Haleema Banoo W/O Ghulam Abass R/O Lobabs Barsoo   - UN-OPPOSED
5 39-Barsoo/ Lababs-V Mohsin Ali S/O Mohd Mukhtar R/O Lababs Barsoo - UN-OPPOSED
6 39-Barsoo/ Hamburtik-VI Mirza Hussain S/O Mohd Kasim R/O Hamburtik Barsoo    - ELECTED
7 39-Barsoo/ Tiama-VII  Roqia Banoo D/O Mohammad R/O Patoo Barsoo  - UN-OPPOSED
8 39-Barsoo/ Patoo-VIII Ahmad Ali S/O Mohd Hassan R/O Patoo Barsoo - UN-OPPOSED
9 39-Barsoo/ Patoo-IX Mohd Baqir S/O Ghulam Mohd R/O Patoo Barsoo - ELECTED
10 39-Barsoo/Yarchoks -X Mohd Sadiq S/O Mohd Hussain R/O Yarchoks Barsoo - UN-OPPOSED
KG-40-BARTOO 1 40-Bartoo/ Itchoo - I Fatima Banoo W/O Ghulam Hussain R/O Ichu Bartoo  - UN-OPPOSED
2 40- Bartoo/Shargandi - II Fida Hussain S/O Mohd Rahim R/O Shargandi Bartoo. - ELECTED
3 40-Bartoo/ Shargandi - III Mohd Baqir S/O Mohd Ali R/O Shargandi Bartoo.      - ELECTED
4 40- Bartoo - IV Hamida Banoo W/O Ghulam Mehdi R/O Bartoo.     - UN-OPPOSED
5 40- Bartoo - V Mohd Ishaq S/O Mohd Ibrahim R/O Bartoo.            - ELECTED
6 40- Bartoo /Pangbar Broq- VI Mohd Mussa S/O Ali Rahim R/O pangbar Bartoo    - UN-OPPOSED
7 40- Bartoo/Pangbar - VII Amin Ali S/O Mohd Ishaq R/O Pangbar Bartoo       - UN-OPPOSED
8 40- Bartoo /Yarkashing- VIII Mohd Kazim S/O Haji Mehdi R/O Yarkashing Bartoo - UN-OPPOSED
KG-41-TIKET 1 41-Tiket -I Shahar Banoo D/O Mohd Yaqub R/O Tiket.        - ELECTED
2 41-Tiket -II Mohd Issa S/O Ghulam Mehdi R/O Tiket.       - UN-OPPOSED
3 41-Tiket/ Rulpo -III Abdul Hussain S/O Ghulam Hussain R/O Tiket.  - UN-OPPOSED
4 41-Tiket/ Lastak - Shispur- IV Fiza Banoo D/O Mohd Ismail R/O Lastak.       - ELECTED
5 41-Tiket/ Thella Brok -V Ghulam Mehdi S/O Mohd Ibrahim R/O Thella Brok. - ELECTED
6 41-Tiket/ Khandi- VI Anwar Ali S/O Ghulam Abass R/O Khandi.    - UN-OPPOSED
7 41-Tiket/ Khandi- VII Zakir Hussain S/O Anayat Ali R/O Khandi.     - UN-OPPOSED
KG-42-SANGRAH 1 42- Sangrah -I Fatima Banoo  W/O Mohd Ilyas  R/O Sangrah - UN-OPPOSED
2 42- Sangrah -II Ghulam Mohd S/O Mohd Raza  R/O Sangrah  - ELECTED
3 42- Sangrah -III Ahmad Hussain S/O Ghulam Abass R/O Sangrah - ELECTED
4 42- Sangrah -IV Khatija Banoo W/O Fida Hussain  R/O Sangrah    - UN-OPPOSED
5 42- Sangrah -V Fida Ali S/O Ghulam Ali R/O Sangrah       - ELECTED
6 42- Sangrah -VI Abdul Hussain S/O Ghulam Haider R/O  Sangrah - UN-OPPOSED
7 42- Sangrah - VII Ghulam Ali S/O Ghulam Mehdi R/O Sangrah     - ELECTED
4.SHAKAR CHIKTAN BLOCK
KG-43-B-KHARBOO 1 43-B.Kharboo-I Tsewang Yangdol W/O Padma Dorjay R/O Bodhkharboo. - UN-OPPOSED
2 43-B.Kharboo-II Tsering Angchok S/O Ishay Stanzin R/O Bodhkharboo. - UN-OPPOSED
3 43-B.Kharboo-III Sonam Yangfail S/O Tashi Raftan R/o Bodhkharboo. - UN-OPPOSED
4 43-B.Kharboo-IV Sonam Yangzes W/O Dorjay Stanzin R/O BodhKharboo. - UN-OPPOSED
5 43-Hanskote-V Nawang Tundup S/O  Stanzin Dorjay R/O Hanskote.  - UN-OPPOSED
6 43-Hanskote-VI Stanzin Norfail S/O Tsewang Dorjay R/O Hanskote. - UN-OPPOSED
KG-44-STAKCHAY KHANGRAL 1 44- Stakchey -I UmbaK Fatima W/O Hussain Mohd R/O Stakchay.  - UN-OPPOSED
2 44- Stakchey -II Sher Khan S/O Raza Khan R/O Stakchay. - UN-OPPOSED
3 44- Stakchay/Khangral -III Karim Ali S/O Aziz R/O Stakchay   - UN-OPPOSED
4 44- Stakchay/Khangral -IV Khatija Banoo W/O Issa Ali R/O Stakchay. - ELECTED
5 44-Stakchay/Khangral/ Tsaraks -V Mohd Ali S/O Issa Rahim R/O Stakchay.    - ELECTED
6 44-Stakchay/Khangral/Tsaraks -VI Hussain Mohd S/O Mohd Abdullah R/O Stakchay.     - ELECTED
KG-45-SHAKAR 1 45-Shakar/ Sapi/Amzet -I Shahar BanooW/O Ahmad Ali R/O Amzet Shakar    - UN-OPPOSED
2 45-Shakar/ Amzet /Shangchay-II Mussa Khan S/O Jaffar Khan R/O Amzet Shakar  - UN-OPPOSED
3 45- Shakar/Shangchay-III Zakir Hussain S/O Mohd R/O Shangchay Shakar - UN-OPPOSED
4 45- Shaker/ Grong-IV Roqia W/O Ibrahim Khan R/O Grong Shakar     - UN-OPPOSED
5 45- Shaker/ Grong-V Mussa Khan S/O Ahmad Khan R/O Grong Shakar. - UN-OPPOSED
6 45- Shaker /Mangrik -VI Mohd Jaffar S/O Mohd Yaqub R/o Mangrik Shakar. - UN-OPPOSED
7 45- Shaker/ Mangrik -VII Hawa Bee W/o Abdullah R/O Mangrik Shakar. - UN-OPPOSED
8 45- Shaker /Shagaran -VIII Abdul Raza S/O Ali Hassan R/O Shagaran Shakar. - UN-OPPOSED
9 45- Shaker/ Kushuchay-IX Muhab Ali Khan S/O Habibullah khan R/o Kushuchay Shakar. - UN-OPPOSED
KG-46-SANJAK 1 46- Sanjak-I Marzia Banoo W/o Mohd Ali R/O Sanjak    - UN-OPPOSED
2 46- Sanjak-II Shamsudin S/o Ghulam Rahim R/O Sanjak - UN-OPPOSED
3 46- Sanjak-III Mussa Mohd S/o Mohd Issa R/O Sanjak     - UN-OPPOSED
4 46-Sanjak/Talmadoo-IV Fatima Banoo W/o Mohd Mussa R/o Talmadoo Sanjak     - UN-OPPOSED
5 46-Sanjak/ Shakardoo-V Mohd Ali S/O Mohd Raza R/O Shakardoo - UN-OPPOSED
6 Sanjak/Shakardoo-vi Mohammad S/O Mohd Rahim R/O Shakardoo  - UN-OPPOSED
7 46-Sanjak/ Shakardoo-VII Own Ali S/O Mohd Raza R/O Shakardoo  - UN-OPPOSED
KG-47-CHIKTAN 1 47-Chiktan/Khardoon  Chiktan-I Batool Banoo W/O Mussa Mohd R/O Khardoon.   - UN-OPPOSED
2 47-Chiktan/ Kugmaspang -II Mohd Hussain S/O Mohd Mussa R/O Kugmaspang.    - UN-OPPOSED
3 47- Chiktan/Kukerchey- III Mohd Hussain S/O Mussa Ali R/o Kukerchey.    - UN-OPPOSED
4 47- Chiktan/Zgang - IV Maryam Bee W/O Mohd Yousuf R/O Zgang.       - UN-OPPOSED
5 47-Chiktan/Zgang-V Mohd Hassan S/O Mohd Rahim R/O Zgang. - UN-OPPOSED
6 47-Chiktan/Chiktan/ Maglishan -VI Mehdi Khan S/O Mohd Ibrahim Khan R/O Maglishan. - UN-OPPOSED
7 47- Chiktan/Thowachey - VII Mohd Issa S/O Mohd Ali Khan R/O Thowachey.      - UN-OPPOSED
8 47- Chiktan/Olikhoto- VIII Zakir Hussain S/O Mohd R/o Olikhoto. - UN-OPPOSED
 KG-48-KUKSHO 1 48-Kukshow/Pachari-I  Rigzin Dolma W/o Tsering Wamgial  R/o Pachari - UN-OPPOSED
2 48-Kukshow-II Ponchok Angchok S/o Tondup  R/po Kukshow - UN-OPPOSED
3 48-Kukshow-III Mohd Ishaq S/o Ghulam Nabi R/o kukshow - UN-OPPOSED
4 48-Kukshow-IV Tsering Deskit W/o Kunzang Namgial R/o Kukshow - UN-OPPOSED
5 48-Kukshow-V Stanzin Dolkar W/o Tsewang Tashi R/o Kukshow - UN-OPPOSED
6 48-Kukshow/Dargo-VI Mohd Ali S/o Ghulam Mussa R/o Dargo - UN-OPPOSED
KG-49-SAMRAH 1 49-Samrah/ Throngos -I Kaneez Fatima W/O Mohd Mussa R/O Samrah.  - UN-OPPOSED
2 49- Samrah -II Mohd Yousuf S/O Late Mohd Ali R/O Samrah. - UN-OPPOSED
3 49- Samrah -III Ghulam Mehdi S/O Mohd Aziz R/o Samrah. - UN-OPPOSED
4 49- Samrah/Pargue -IV Amina Banoo D/O Kazim Shah R/O Samrah.   - ELECTED
5 49- Samrah/Pargue -V Mohd Hussain S/O Ghulam Nabi R/O Samrah.   - ELECTED
6 49- Samrah/Chulichan-VI Mohd Ishaq S/O Mohd Issa R/O Samrah.  - UN-OPPOSED
KG-50-HAGNIS 1 50 -Hagnis Greep Hagnis -I Benazer D/O Younus Ali R/O Greep hagnis. - UN-OPPOSED
2 50 Hagnis/- Gongsoo Hagnis-II Mohd Mussa S/o Ghulam Ali R/O Gongsoo Hagnis. - UN-OPPOSED
3 50-Hagnis/ Yogsoo -III Aman Ali S/O Mohd Rahim R/O Yoksoo Hagnis. - UN-OPPOSED
4 50- Hagnis/Churtanchan-IV Sakina Banoo D/O Mohd Hassan R/O Chortanchan. - UN-OPPOSED
5 50- Hagnis/Chomortan -V Mohd Hussain S/O Abass Ali R/O Chomortan Hagnis. - UN-OPPOSED
6 50-Hagnis/- Charchan -VI Ghulam Mehdi S/O Issa Mohd R/O Charchan Hagnis. - UN-OPPOSED
KG-51-Y-KHARBOO 1 51-Y.Kharboo/Sandoo-I Hamida Banoo W/O Khadim Hussain R/O Sandoo - UN-OPPOSED
2 51-Y.Kharboo/Sandoo-II Mohd Ali S/O Haji Ibrahim R/O Sandoo       - ELECTED
3 51-Y.Kharboo/-Lamsoo-III  Mahmood S/O Shiekh Mohd Ali R/O Lamsoo  - UN-OPPOSED
4 51-Y-Kharboo-IV Zehra Begum W/O Mohammad R/O Y.Kharboo - UN-OPPOSED
5 51-Y-Kharboo-V Mehdi Khan S/O Gh. Haider Khan R/o Y.Kharboo - UN-OPPOSED
6 51-Y-Kharboo-VI  Younus Ali S/O Mohd Hussain R/O Y.Kharboo. - UN-OPPOSED
5. SHARGOLE BLOCK
KG-52-PASHKUM-A 1 52-Pashkum/Khardong/Chulachay-I  Razia Banoo W/O Mohd Hussain R/O Khardong Pashkum - UN-OPPOSED
2 52-Pashkun/Samar-II  Mohd Hussain S/O Ghulam Hussain R/O Samar Pashkum - UN-OPPOSED
3 52-Pashkum/Samar-III  Mohd Baqir S/O Mohd Ali R/O Samar Pashkum - UN-OPPOSED
4 52-Pashkum/Zgang-IV  Fatima W/O Mohammad Baqir R/O Zgang Pashkum - UN-OPPOSED
5 52-Pashkum/Zgang-V  Villayat Ali S/O Fida Ali R/O Zgang Pashkum  - UN-OPPOSED
6 52-Pashkum/Gongma Fiyaqbar-VI  Zakir Hussain S/O Haji Mohd Ali R/O Gongma Pashkum - UN-OPPOSED
KG-53-PASHKUM-B 1 53-Pashkum/Y.Fiyaqbar -I  Hajira Banoo  W/O Mohd Kazim R/O Fiyaqbar Pashkum - UN-OPPOSED
2 53-Pashkum/ Grong-II  Mohd Kazim S/O Haleem R/O Grong Pashkum - UN-OPPOSED
3 53-Pashkum/ Grong-III  Haji Mohd Mussa S/O Mohd Akbar R/O Grong Pashkum - UN-OPPOSED
4 53-Pashkum/ Tharumsa-IV  Sakina Bee W/O Mohd Murtaza R/O Tharumsa Pashkum - UN-OPPOSED
5 53-Pashkum/ Tharumsa-V 2. Mohd Hussain S/O Mohd Sadiq R/O Tharumsa Pashkum - ELECTED
6 53-Pashkum/Tharumsa-VI  Mohd Hassan S/O Mohd Issa R/O Tharumsa Pashkum - UN-OPPOSED
7 53- Pashkum/Andoo-Zamstyang-VII  Mohd Ali S/O Mohd Ibrahim R/O Andoo Zamstyang  - UN-OPPOSED
KG-54-LOTSUM 1 54-Lotsum-I  Khatija W/O Mohd Ali R/O Lotsum - UN-OPPOSED
2 54-Lotsum-II  Mohd Hussain S/O Asgar Ali R/O Lotsum - UN-OPPOSED
3 54-Lotsum-III  Akhone Tasadoq S/Omohd Hussain  R/O Lotsum - UN-OPPOSED
4 54-Lotsum/Darket-IV  Zenab Bi W/O Mohd Iqbal R/O Darket Lotsum - UN-OPPOSED
5 54-Lotsum/Darket-V  Mohd Taqi S/O Mohd Ishaq R/O Darket Lotsum - UN-OPPOSED
6 54-Lotsum/Nunamchay-VI  Mohd Ishaq S/O Mohd Qasim R/O Nunamchay Lotsum - ELECTED
KG-55-SKAMBOO 1 55- Skambo/Thang-I  Jamila Banoo D/O Mohd Ibrahim R/O Thang Skamboo - UN-OPPOSED
2 55- Skamboo-II  Ilyass S/O Qumber Ali R/O Skamboo - UN-OPPOSED
3 55- Skamboo-III  Zakir Hussain S/O Ahmad Ali R/O Skamboo - UN-OPPOSED
4 55- Skamboo-IV  Khatija W/O Mohd Hussain R/O Skamboo  - ELECTED
5 55- Skamboo-V  Kalbi Ali S/O Baqir Ali R/O Skamboo  - UN-OPPOSED
6 55- Skamboo-VI  Sajjad Hussain S/O Mohd Hussain R/O Skamboo - ELECTED
KG-56 - TACHA 1 56- Tacha -I  Zahra Banoo W/O Mohd Hassan R/O Tacha - UN-OPPOSED
2 56- Tacha -II  Mohd Hussain S/O Mohd Ishaq R/O Tacha - UN-OPPOSED
3 56- Tacha/Karith-III  Akhoon Yousuf S/O Sheikh Abdul Gaffar R/O Karith Tacha - UN-OPPOSED
4 56-Tacha/ Karith-IV  Jamila W/O Sadiq Ali R/O Karith Tacha - UN-OPPOSED
5 56- Tacha/Kukstay-V  Mohd Ali S/O Ghulam Hyder R/O Kukstay Tacha - UN-OPPOSED
6 56- Tacha/Kukstay-VI  Mohd S/O Ghulam Abass R/O Kukstay Tacha - ELECTED
KG-57 - KARAMBA 1 57- Karamba -I Zanab Banoo W/O Ali Rahim R/O Karamba.   - UN-OPPOSED
2 57- Karamba -II  Ali Naqi S/O Mohd Ali  R/O Karamba. - ELECTED
3 57- Karamba -III Ali Rahim S/O Mohd Issa R/O karamba. - UN-OPPOSED
4 57- Karamba/Dongjuk Phoo-IV Raziya Banoo W/O Yousuf Ali R/O Dongjuk. - ELECTED
5 57- Karamba/Choskore Phoo-V Ali Hassan S/O Mohd Rahim R/O Choskore. - ELECTED
6 57-Karamba/ Dingchay Phoo-VI Liyaqat Ali S/O Ali Mussa R/O Dingchay Phoo. - ELECTED
KG-58 - SHARGOLE 1 58- Shargole -I Zanab Bi W/O Mohd Ileyas R/O Shargole. - UN-OPPOSED
2 58- Shargole -II Namgyal Dorjay S/O Tsering Namgyal R/O karamba. - UN-OPPOSED
3 58- Shargole/Khachay -III Mahdi Ali S/O Ali Rahim R/O Khachay. - UN-OPPOSED
4 58-Shargole/Khachay -IV Lobzang Dolma W/O Punchok Tsering R/o khachay. - UN-OPPOSED
5 58- Shargole/Tingdo -V Fida Hussain S/O Mohd Yaqob R/O Tingdoo. - UN-OPPOSED
6 58- Shargole/Tingdo -VI Mohd Ibrahim S/O Ghulam Hussain R/O Tingdoo. - UN-OPPOSED
KG-59 - WAKHA 1 59- Wakha/Broglongma -I  Sakina W/O Mohd Toha R/O Broglungma Wakha - ELECTED
2 59-Wakha/ Broglongma -II  Mohmad Hadi S/O Mohd Hussain R/O Broglongma Wakha   - ELECTED
3 59- Wakha/Gyallungma -III  Tsering Norboo S/O Sonam Tsering R/O Wakha - UN-OPPOSED
4 59- Wakha/Gyallungma -IV  Tsering Kunzes W/O Tsewang Norboo - UN-OPPOSED
5 59-Wakha/Wado-v  Haji Mohd Mussa S/O Mohmad Ali R/O Wakha - UN-OPPOSED
6 59-Wakha/ Wado -VI  Sonam Tsering S/O Stanzin Norboo R/O Wakha - UN-OPPOSED
7 59- Wakha/Wado -VII Mohd Murtaza S/O Mohd Ishaq R/O Wado Wakha - ELECTED
8 59-Wakha/ Wado -VIII  Mohmad Ali S/O Ghulam Mohmad R/O Wakha - UN-OPPOSED
KG-60 - MULBEKH 1 60- Mulbejk/Damboo -I  Padma Yangdol W/O Tsering Namgial R/O Mulbek - UN-OPPOSED
2 60-Mulbek/ Chatithang -II  Mohmad Hussain S/O Mohd Asgar R/O Mulbek - UN-OPPOSED
3 60- Mulbek/Kurtan -III  Tsewang Tundup S/O Tashi Namgial  R/O Mulbek - UN-OPPOSED
4 60- Mulbek/Pachikhar -IV  sonam Dolma D/O Tsering Tundup R/O  Mulbek - UN-OPPOSED
5 60-Mulbek/Pachikhar-v  Stanzin Namgyal  S/O Stanzin Murup R/O  Mulbek - UN-OPPOSED
6 60- Mulbekh -VI  Mohd Hussain S/O Haji Fida Hussain R/O Mulbek - UN-OPPOSED
7 60- Mulbekh -VII  Tsewang Norboo S/O Tashi Angchok R/O Mulbek - UN-OPPOSED
8 60- Mulbekh -VIII  Stanzin Tundup S/O Tsering R/O Mulbek - UN-OPPOSED
6. TAISURU BLOCK
KG-61 - YOULJUK 1 61- Youljuk/Thang-I  Sakina Banoo W/o Abdul Hadi R/O Youljuk - UN-OPPOSED
2 61- Youljuk-II  Mohd Tohir S/O Haji Ghulam Ali R/O Youljuk - UN-OPPOSED
3 61- Youljuk-III  Mohd Issa S/O Mohd Ali R/O Youljuk - UN-OPPOSED
4 61- Youljuk/Brakchan -IV  Khatija Banoo W/O Ismail R/O Brakchan Youljuk - UN-OPPOSED
5 61- Youljuk/Maita-V  Marzook S/O Ghulam Hussain R/O Youljuk - UN-OPPOSED
6 61- Youljuk/Maita-VI  Mohd Hassan S/O Ahmad Hussain R/O Maita Youljuk - UN-OPPOSED
7